Er zijn van die plekken waar je een keer in je leven geweest moet zijn. Dat geldt wat mij betreft voor de Tuinen van Mien Ruys in Dedemsvaart. De tuinen behoren tot het Nederlands cultureel erfgoed en zijn groene pareltjes omdat de tuinen een soort ‘gesamt’ werken zijn. Alle onderdelen van steen tot plant van ontwerp tot beheer is tot in detail uitgewerkt, hangt met elkaar samen of reageert op elkaar.
Het bezoek aan de tuinen is interessant voor iedereen die ‘iets’ heeft met tuinarchitectuur, beplantingen en beheer. Professionals als hoveniers, beheerders, ontwerpers, architecten en natuurlijk ook studenten. .
Met het bezoek aan de tuinen gaan wij vooral letten op de samenstelling van beplantingscomposities, hoe architectuur en beplantingen elkaar versterken, hoe de directe context van invloed is op de tuin en we letten in het bijzonder op wat schaal, afmeting en menselijke maat met ons doen in een beperkte ruimte en hoe ontwerpmiddelen als textuur, kleur en vorm ingezet worden.
Het programma start om 10.00 uur en eindigt omstreeks 16.00 uur.